FCSB are un parcurs perfect în play-off-ul Superligii românești de fotbal. Bucureștenii au învins și pe CS Universitatea Craiova

FCSB s-a impus cu 2:0 în fața formației CS Universitatea Craiova și are 3 victorii în 3 etape ale acestei faze a competiției. Avansul față de olteni și CFR Cluj - care împart locurile 2 și 3 - este acum de 10 puncte.

FCSB a ratat ocazii pe bandă rulantă în prima repriză a meciului de pe Arena Națională. În minutul 29, eforturile gazdelor au dat roade. Florinel Coman a înscris din lovitură liberă pe o eroare de portar.

Peste 3 minute, Coman a contribuit și la faza de 2-0. El a centrat din corner, iar Ștefan Vlădoiu și-a dat autogol. După pauză, oltenii puteau reduce din diferență, însă George Cîmpanu și Alexandru Crețu au ratat ocazii bune de gol.

"Un meci prost făcut de mine, jalnic, am fost cel mai slab de pe teren, dar Dumnezeu m-a făcut să marchez. M-au ajutat colegii, jocul echipei foarte bun. Am verticalizat, am cerut mingea în profunzime. Cred că o primă repriză, ca echipă, făcută foarte bine.", a declarat Florinel Coman, fotbalist FCSB

FCSB conduce clasamentul Superligii cu 41 de puncte, în timp ce CFR Cluj și CS Universitatea Craiova au câte 31, iar Rapid București - 28.