Juniorii, prima victorie! Echipa națională de juniori "sub 16 ani" a Republicii Moldova s-a impus în fața Macedoniei de Nord

Echipa națională de juniori "sub 16 ani" a Republicii Moldova a obținut prima victorie la Turneul de Dezvoltare UEFA organizat de țara noastră. Junii "tricolori" au învins reprezentativa similară a Macedoniei de Nord cu scorul de 2:0.

fmf.md
Sursa: fmf.md

Partida s-a disputat pe terenul secundar al Complexului Sportiv Zimbru din capitală, iar "tricolorii" noștri au înscris câte un gol în fiecare repriză. Mihail Corotcov a deschis scorul în minutul 29, iar Tamer Wati a dublat avantajul în minutul 63 .

Astfel, ai noștri au obținut prima victorie la turneu. În primul meci, disputat marți, echipa națională de juniori a Republicii Moldova a pierdut în fața Bulgariei cu 0:2.

În data de 28 aprilie, echipa pregătită de Vitalie Mardari se va confrunta cu reprezentativa similară a Armeniei. Partida se va disputa tot la Chișinău.